Centrum Kultury Podgórza zaprasza na zajęcia!

Dla maluchów, starszych dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych i seniorów. Muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne, edukacyjne i rekreacyjne oraz rękodzielnicze. Dobrze znane i lubiane oraz zupełnie nowe. Koniecznie sprawdźcie ofertę zajęciową siedziby głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) na sezon 2020/2021 – jest w czym wybierać! Zapisy właśnie ruszyły, nie zwlekajcie z decyzją!

W ofercie dla najmłodszych znalazły się m.in.: Klub Rodziców, Plastyczna Kraina Zabaw, rodzinne warsztaty ceramiki, nauka gry na instrumentach (piano/keyboard/gitara/gitara elektryczna/skrzypce/flet), balet klasyczny i taniec współczesny, zumba kids, angielski dla maluchów oraz robotyka. Nie zabrakło również indywidualnych zajęć logopedycznych oraz jogi dla dzieci z elementami gimnastyki. Nowością są zajęcia plastyczne „Kreatywne dzieciaki” (prowadzone również w wersji dla starszych dzieci i młodzieży) oraz „Gimnastyka dla smyka” – zajęcia ogólnorozwojowe, które poprzez zabawę rozwijają sprawność psychomotoryczną dzieci, wzmacniają ich kondycję i kształtują prawidłową postawę ciała. Po wakacyjnej przerwie, od października, wróci również Podgórski Klub Juniora – w nieco zmienionej formule. Tematyczne cykle zajęciowe dla dzieci w wieku 4–10 lat będą organizowane dwa razy w miesiącu (po 90 min.). Będzie w nich mogło uczestniczyć samo dziecko lub dziecko z rodzicem/opiekunem. W programie pojawią się m.in. kreatywne warsztaty rodzinne (1 rodzic + 1 dziecko), warsztaty szycia maskotek i tworzenia stroików okazjonalnych, warsztaty stolarskie, florystyczne, tworzenia i zdobienia świec oraz mydlarskie, a także warsztaty tworzenia biżuterii, zajęcia recyklingowe, filcowanie, tkactwo, warsztaty muzyczne, popularno-naukowe, podróżnicze i inne.

Starszym dzieciom i młodzieży proponujemy m.in.: warsztaty chemiczne, naukę języków obcych (angielski, niemiecki, francuski) – zajęcia grupowe i lekcje indywidualne, warsztaty teatralne, Akademię Plastyczną, Studio Architektury KRESKA oraz nowość: kurs rysunku i malarstwa. Zachęcamy również do nauki gry na instrumentach: pianinie, keyboardzie, skrzypcach, flecie, gitarze klasycznej i elektrycznej  oraz – nowość! – na perkusji. Natomiast dla tych, którzy chcą szlifować umiejętności wokalne, przygotowaliśmy kolejne dwie nowe propozycje: zajęcia teatralno-wokalne z Anną Kukawską oraz Studio Piosenki Doroty Helbin (studio prowadzone jest także w wersji dla dorosłych i seniorów). Oferujemy również zajęcia taneczne w kilku odsłonach: taniec współczesny (różne warianty), dancehall oraz nowość: street dance.

Klub Rodziców
Warsztaty chemiczne - Klub Młodego Naukowca
Akademia Plastyczna
lekcja gry na pianinie
Język angielski dla dzieci i młodzieży
balet
robotyka
warsztaty teatralne
1 /

Nie pozwolimy się też nudzić dorosłym i seniorom. W kategoriach „zajęcia plastyczne” oraz „rękodzieło” znajdą m.in.: warsztaty koronki klockowej, warsztaty renowacji elementów drewnianych, warsztaty artystyczne Krystyny Drożdżowskiej, zajęcia z malarstwa i rysunku „Plamą i Kreską”, warsztaty ikonograficzne, warsztaty ceramiki artystycznej oraz nowość: warsztaty makramy i łapaczy snów! Seniorów zapraszamy też na warsztaty komputerowe, a dorosłych na warsztaty fotografii cyfrowej. Jednych i drugich zachęcamy również do nauki języków obcych. Miłośnikom muzyki – zespołom i solistom, profesjonalistom i amatorom, oddajemy także do dyspozycji doskonale wyposażoną salę prób Podgórski Underground, w której można się uczyć gry na instrumentach (pianino/keyboard/gitara/perkusja) i wokalu, brać udział w zajęciach typu combo dla zespołów lub ją wynająć. Oferujemy również szeroki pakiet zajęć rekreacyjnych: od jogi/jogi dla seniora, przez streching (nowość!), Tai Chi Chuan, tańce w kręgu, ćwiczenia kręgosłupa „Aromaruch” po dwie nowości: nordic walking z elementami pilatesu i strechingu, czyli zajęcia "Aktywny senior" oraz gimnastykę prozdrowotną dla seniorów.

fotografia
zajęcia komputerowe
Sala prób "Underground"
Warsztaty koronki klockowej
warsztaty ikonograficzne
joga
Warsztaty renowacji elementów drewnianych
1 /

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wszystkie zajęcia w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza będą organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego, tzn. szczególnych środków bezpieczeństwa i higieny oraz dystansu społecznego. Liczebność grup została ograniczona tak, by w danej sali uczestnicy mogli pozostawać w bezpiecznej odległości od siebie nawzajem. Mniejsza liczba osób w grupie pozwoli też instruktorom na większe zindywidualizowanie podejścia do każdej z nich. Dodatkowo, każdy prowadzący zajęcia będzie zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, potwierdzającego m.in. brak objawów COVID-19 lub kontaktu z osobą zarażoną w ciągu ostatnich 24 godzin oraz do noszenia przyłbicy w czasie trwania zajęć. Podobne oświadczenie będą również musieli wypełnić uczestnicy (w przypadku osób niepełnoletnich ich opiekunowie prawni). Na wyposażeniu Centrum znajduje się też termometr bezdotykowy do mierzenia temperatury w sytuacjach budzących wątpliwości co do stanu zdrowia uczestnika lub prowadzącego. Sale zajęciowe będą regularnie wietrzone, a krzesła i stoliki odkażane. Wchodząc do budynku każdy będzie też musiał zdezynfekować ręce – automatyczny dozownik z płynem znajduje się tuż przy wejściu głównym. W każdej z toalet umieszczono także dokładną instrukcję prawidłowego mycia rąk. Ponadto, w automacie vendingowym na parterze można kupić jednorazowe maseczki ochronne.

Szczegółowe informacje i zapisy

Pełna oferta zajęć w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza dostępna jest TUTAJ. Korzystając z zaawansowanych filtrów wyszukiwania – według: grupy wiekowej, tematyki zajęć, lokalizacji oraz kart lojalnościowych – można łatwo i szybko znaleźć zajęcia idealne dla siebie, swoich bliskich oraz znajomych. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą zajęć osiemnastu filii Centrum Kultury Podgórza – filtr „Lokalizacje” umożliwia wyszukiwanie zajęć w każdej z nich z osobna, w kilku lub we wszystkich łącznie.

Na zajęcia można się zapisywać osobiście w placówce lub online (na sokolska.ckpodgorza.pl). Na wszelkie pytania dotyczące zajęć oraz zapisów na nie odpowiedzą również pracownicy Punktu Informacyjnego CKP (tel. 12 656 36 70 wew. 30, 509 297 914, e-mail: edukacja@ckpodgorza.pl).

Zorganizowanie poszczególnych zajęć znajdujących się w ofercie siedziby głównej Centrum Kultury Podgórza na sezon 2020/2021 będzie uzależnione od liczby chętnych, a także aktualnej sytuacji epidemiologicznej i wytycznych ministerialnych, służb sanitarnych oraz władz lokalnych w tym zakresie.

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.