Na tegoroczne lato siedziba główna Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) przygotowała moc ciekawych propozycji dla dzieci w wieku szkolnym (klasy I-VI) w ramach cyklu zajęciowego „Wakacyjny Klub Juniora”. Młodzież zaprosimy też do szlifowania warsztatu malarskiego w ramach „Letnich Plenerów Akademii Plastycznej”. W okresie wakacji będą również organizowane wybrane zajęcia indywidualne i w małych grupach dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych ze stałej oferty programowej Centrum.

Od warsztatów slime po poszukiwanie skarbów

W ramach cyklu zajęciowego pod hasłem „Wakacyjny Klub Juniora” oferujemy pełen przekrój zajęć, warsztatów i animacji, które pozwolą dzieciom (uczniom klas I-VI) nie tylko ciekawie spędzić czas wolny od obowiązków szkolnych, ale również pomogą im zdobyć wiedzę i nowe umiejętności poprzez zabawę. W programie znalazły się m.in.: warsztaty slime, chemiczne, ceramiczne, teatralne, dziennikarskie, przyrodnicze („Co gryzie gryzonie?”), podróżnicze („Afryka bryka”; „Dzieci świata”), czy spektakl teatralny „7 legend Krakowa” w wykonaniu Teatru Otwartego i wiele innych.

Ze względów bezpieczeństwa w tym roku w letniej ofercie Centrum Kultury Podgórza nie ma wycieczek autokarowych oraz innych aktywności, które wymagałyby przemieszczania się komunikacją miejską. W zamian proponujemy wędrówki po okolicach i odkrywanie ciekawych miejsc i zakątków będących w zasięgu spaceru. Wiemy również, że w okresie przymusowej izolacji dzieci spędziły wystarczająco dużo czasu w domu, więc – jeśli tylko pogoda na to pozwoli – będziemy organizować wiele plenerowych aktywności. W ramach „Wakacyjnego Klubu Juniora” zaprosimy dzieci m.in. do udziału w Dziecięcej Olimpiadzie Sportowej, warsztatach sportów nietypowych oraz warsztatach cyrkowych w Parku im. W. Bednarskiego. Wspólnie wybierzemy się też na Kopiec Krakusa oraz na spacer po Podgórzu, któremu będzie towarzyszyć konkurs wiedzy z nagrodami! A na finał zaplanowaliśmy podchody „W poszukiwaniu podgórskiego skarbu Czarnej Damy”.

Zajęcia w ramach „Wakacyjnego Klubu Juniora” będą organizowane od 6 lipca do 21 sierpnia br. w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 10.00 – 14.00, z podziałem na dwie grupy wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VI (po maksymalnie 12 osób w każdej). Zajęcia w obydwu grupach będą realizowane równolegle. Regularna wysokość opłaty za udział w klubowych aktywnościach wynosi 40 zł za dzień. Cena promocyjna – dla posiadaczy Karty Juniora (karta lojalnościowa Centrum Kultury Podgórza dla najmłodszych) – 20 zł za dzień. Kartę Juniora, w cenie 10 zł można kupić w Punkcie Informacyjnym CKP (ul. Sokolska 13, parter). Więcej informacji o Karcie Juniora znajduje się -> TUTAJ

Organizacja „Wakacyjnego Klubu Juniora” została dofinansowana ze środków Rady Dzielnicy XIII Podgórze. Szczegółowe informacje na temat programu „Wakacyjnego Klubu Juniora” znajdują się -> TUTAJ

Pędzel w dłoń i ruszamy w plener!

W czasie wakacji chcemy również dostarczyć młodym artystom (10-16 lat) nowych, twórczych inspiracji. Stąd kolejna, letnia propozycja Centrum Kultury Podgórza, czyli „Letnie Plenery Akademii Plastycznej”. Ich uczestnicy będą starali się uchwycić najbarwniejsze i najciekawsze pod względem malarskim zakątki Starego Podgórza – obserwując przyrodę, przyglądając się urokliwym zabytkom, architektonicznym perełkom i „podpatrując” życie codzienne mieszkańców. Swoje wakacyjne dzieła będą tworzyć z wykorzystaniem akwareli, akryli, tłustych pasteli, ołówka i piórka. Letnie sesje plenerowe będą organizowane w maksymalnie 8-osobowych grupach, w sześciu cyklach (wtorek, czwartek): I) 7, 9.07, II) 28, 30.07; III) 4, 6.08; IV) 11, 13.08; V) 18, 20.08 oraz VI) 25 i 27.08, w godz. 11.00 – 14.00. Zajęcia poprowadzi p. Sabina Czerniawska – absolwentka Liceum Plastycznego we Wrocławiu (profil wystawiennik) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (kierunek rzeźba), która od ponad dwudziestu lat prowadzi Akademię Plastyczną CKP, ucząc młodych adeptów sztuki, i z powodzeniem rozwijając ich talenty plastyczne. Opłata za udział w wakacyjnych plenerach malarskich wynosi 15 zł za dzień (materiały nie są wliczone w cenę).

W okresie wakacyjnym będzie też można uczestniczyć w wybranych zajęciach dla dzieci, młodzieży i dorosłych ze stałej oferty Centrum Kultury Podgórza - indywidualnych i organizowanych w małych grupach. Będą to m.in. zajęcia baletowe oraz język angielski dla dzieci, nauka gry na instrumentach oraz kurs fotograficzny. Uruchomienie poszczególnych zajęć będzie uzależnione liczby chętnych oraz dostępności poszczególnych instruktorów w okresie letnim. Szczegółowe informacje na temat programu „Letnich Plenerów Akademii Plastycznej” znajdują się -> TUTAJ

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Wszystkie letnie aktywności w Centrum Kultury Podgórza będą organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego, tzn. szczególnych środków bezpieczeństwa i higieny oraz dystansu społecznego. Maksymalna liczba osób mogących jednocześnie przebywać w każdej z sal zajęciowych została określana indywidualnie dla każdego z pomieszczeń tak, by zapewnić uczestnikom możliwość zachowania bezpiecznej odległości od siebie nawzajem. Miejsca na zabawy w plenerze również są dobierane w taki sposób, by dzieci mogły się swobodnie poruszać z zachowaniem dystansu. Ograniczenia te spowodowały również, że liczba miejsc na poszczególne letnie bloki zajęciowe jest mniejsza niż w ubiegłych latach. Dodatkowo, każdy prowadzący zajęcia będzie zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, potwierdzającego m.in. brak objawów COVID-19 lub kontaktu z osobą zarażoną w ciągu ostatnich 24 godzin oraz do noszenia przyłbicy w czasie trwania zajęć. Podobne oświadczenie będą również musieli wypełnić opiekunowie prawni dzieci, które będą chciały wziąć w nich udział. W każdej z jednostek Centrum Kultury Podgórza będzie też dostępny termometr bezdotykowy do mierzenia temperatury w sytuacjach budzących wątpliwości co do stanu zdrowia uczestnika. Wchodząc do budynku CKP każdy będzie też musiał zdezynfekować ręce.

Informacje i zapisy

Na każdy z letnich cykli zajęciowych („Wakacyjny Klub Juniora”, „Letnie Plenery Akademii Plastycznej”) obowiązują zapisy– telefonicznie lub mailowo (tel.: 12 656 36 70 wew. 30 lub 12-656-18-90, e-mail: edukacja@ckpodgorza.pl). Przed rozpoczęciem zajęć trzeba jednak dopełnić formalności osobiście – wypełniając stosowne oświadczenia. Zachęcamy, by nie zwlekać z decyzją, bo, ze względu na konieczność zastosowania się do zasad reżimu sanitarnego, liczba miejsc jest nieco mniejsza niż w ubiegłych latach.

Szczegółowe informacje na temat programów letnich cykli zajęciowych, zapisów oraz płatności można uzyskać w Punkcie Informacyjnym Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, parter; tel.: 12 656 36 70 wew. 30), który jest teraz czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 18.00.

Plakaty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.