Wakacyjny Klub Rodziców!

Tegoroczne lato jest inne niż wszystkie. Trudniej o dalekie wyjazdy, a i urlop nie zawsze może być tak długi, jakbyśmy chcieli. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii wciąż trzeba też zwracać szczególną uwagę na dystans społeczny i środki higieny. Wszystko to sprawia, że dla rodziców maluszków, które nieustannie rozpiera energia, pomysły na ciekawe i bezpieczne spędzenie wakacji w mieście są na wagę złota. W swojej letniej ofercie Centrum Kultury Podgórza nie zapomina więc i o nich – w lipcu i sierpniu zapraszamy na zajęcia w ramach Klubów Rodziców (dla dzieci w wieku 0-3 lat, z opiekunami), organizowane w naszych filiach: Dworze Czeczów oraz klubach Kliny, Piaskownica, Przewóz, Rybitwy i Skotniki. Wszystkie będą prowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców udział jest bezpłatny.

Wśród letnich propozycji Klubu Rodziców w Dworze Czeczów znalazły się znane i lubiane zajęcia umuzykalniające według metody prof. E.E. Gordona oraz warsztaty muzykoterapii. Klub Piaskownica zaprasza na „Folkloromaniaki” – zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym oraz warsztaty muzycznedla najmłodszych. W Klubie Skotniki maluchy z opiekunami będą mogły wziąć udział w „Gimnastyce buzi i języka” – wykonując pod okiem logopedy ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne i wspomagające prawidłową mowę oraz ćwiczenia logorytmiczne. W planie są również warsztaty umuzykalniające prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki według amerykańskiego profesora E.E. Gordona. Klub Przewóz zachęca mamy z maluszkami (6–18 miesięcy) do wspólnego ruchu w ramach gimnastyki relaksacyjnej, a rodzicom/opiekunom z nieco starszymi dziećmi (2-3 lata) proponuje zajęcia sensoryczne pod hasłem „Bobas w dżungli zmysłów”. Nie mniej ciekawie będzie w Klubie Rybitwy, który oferuje świetną, wakacyjną zabawę podczas zajęć sensoryczno-rozwojowch „Bystry Bobas”, zajęć umuzykalniających oraz multisensorycznych. Biletem wstępu na wszystkie klubowe zajęcia jest Karta Klubu Rodziców – dla jej posiadaczy udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Wszystkie letnie zajęcia w ramach Klubów Rodziców będą organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego, tzn. szczególnych środków bezpieczeństwa i higieny oraz dystansu społecznego. Maksymalna liczba osób mogących jednocześnie przebywać w każdej z sal zajęciowych została określona indywidualnie dla każdego z pomieszczeń tak, by zapewnić uczestnikom możliwość zachowania bezpiecznej odległości od siebie nawzajem. Ograniczenia te spowodowały również,
że liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest mniejsza niż zazwyczaj – warto więc nie zwlekać z decyzją i zapisać się możliwie najszybciej. Dodatkowo, każdy prowadzący zajęcia będzie zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, potwierdzającego m.in. brak objawów COVID-19 lub kontaktu z osobą zarażoną w ciągu ostatnich 24 godzin oraz do noszenia przyłbicy w czasie trwania zajęć. Podobne oświadczenie będą również musieli wypełnić rodzice/opiekunowie prawni dzieci, które będą brały w nich udział. W każdej z filii Centrum Kultury Podgórza, prowadzących letnie zajęcia w ramach Klubów Rodziców, będzie też dostępny termometr bezdotykowy do mierzenia temperatury w sytuacjach budzących wątpliwości co do stanu zdrowia uczestnika. Wchodząc do budynku każdy rodzic/opiekun będzie też musiał zdezynfekować ręce.

WAŻNE: kontynuacja części klubowych zajęć w sierpniu będzie uzależniona od liczby osób zainteresowanych udziałem.

Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
Klub Rodziców
1 /

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.