Tegoroczny Dzień Otwarty Magistratu tematycznie połączy dwie ważne dla Krakowa kwestie – przypadające w 2022 r. obchody 50-lecia powstania rzeźby Smoka Wawelskiego autorstwa Bronisława Chromego oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Atrakcje w smoczym klimacie będą organizowane głównie w Pałacu Wielopolskich (magistrat przy placu Wszystkich Świętych 3-4) i wokół budynku, w godz. 10.00–16.00. Natomiast na Rynku Podgórskim (w magistracie przy Rynku Podgórskim 1 oraz na płycie rynku), w godz. 11.00–17.00, królować będą aktywności w stylu eko, ale nie zabraknie również motywów podgórskich.
Wśród elementów programu przygotowanych przez Centrum Kultury Podgórza znalazły się m.in. koncert pianistów ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego, warsztaty recyklingu – w czasie których będzie można wykonać biżuterię oraz portfeliki z surowców wtórnych, sadzenie miniogródków, a także animacje i konkursy o tematyce podgórskiej. Będzie również okazja, by poznać klasyczne zabawy podwórkowe – w planie znalazła się m.in. nauka gry w Zośkę. Zachęcamy też do posłuchania barwnej opowieści o historii i zabytkach Podgórza, którą snuć będzie Ewa Stadmüller – autorka ponad stu książeczek dla dzieci.
Pełny program Dnia Otwartego Magistratu, w tym aktywności odbywających się tego dnia w Podgórzu, można znaleźć TUTAJ. Wstęp na wszystkie z nich jest wolny, w przypadku niektórych obowiązuje natomiast wcześniejsza rejestracja lub odbiór darmowych wejściówek. Warto również dodać, że 5 czerwca między placem Wszystkich Świętych a Rynkiem Podgórskim będzie kursować zabytkowy tramwaj, którym będzie można za darmo przemieszczać się między tymi dwiema lokalizacjami.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.