Archipelagu Kultury nie zabraknie atrakcji z morskim akcentem. A, że bezkresne wody mórz i oceanów (zwłaszcza te opisywane w bajkach i baśniach dla najmłodszych) bywają pełne piratów, w programie imprezy znalazły się m.in. warsztaty tworzenia pirackich molekularnych lizaków oraz wspólnego zdobienia skrzynek na „skarby”. Na pikniku pojawią się też piraci-szczudlarze. W planie imprezy są również warsztaty robienia papug i łódek z kolorowych sznurków oraz malowanie piaskiem morskich obrazów.
Wśród piknikowych aktywności znalazł się również cały pakiet zajęć artystycznych: warsztaty  ceramiki (toczenie na kole), warsztaty „Kolory świata – wierszyki do rysowania” (czytanie wierszy dla dzieci), czy warsztaty „Książeczka o sobie” – ich uczestnicy będą tworzyć indywidualny projekt, poprzez który, za pomocą grafiki i słowa, opowiedzą kim są. Ciekawą propozycją będą też warsztaty „Namiot czterech kultur”, warsztaty malowania spersonalizowanych przypinek oraz magnesów na lodówkę, a także wspólne układanie puzzli, zabawy z mapą średniowiecznego Krakowa, czy możliwość zrobienia sobie pamiątkowego retro-zdjęcia w monidle, albo zabawnej fotografii w fotobudce. Nie zabraknie też waty cukrowej oraz ulubionych dziecięcych animacji, czyli malowania twarzy, puszczania wielkich baniek mydlanych oraz zabaw z chustą Klanzy. Wstęp na wszystkie aktywności organizowane w ramach pikniku Krakowskiego Archipelagu Kultury jest wolny. Serdecznie zapraszamy!
Wydarzenie jest organizowane w ramach tegorocznej, drugiej edycji Programu Edukacji Kulturowej dla Miasta Krakowa Krakowski Archipelag Kultury, odbywającej się pod hasłem „Kurs na wielokulturowość”. Piknik przygotowuje Centrum Kultury Podgórza wraz z jej uczestnikami-animatorami. Celem plenerowej imprezy jest integracja rodzin mieszkających w Krakowie oraz promowanie inicjatyw o charakterze edukacyjno-kulturowym, realizowanych w ramach Konkursu Projektów (kluczowego elementu Krakowskiego Archipelagu Kultury).
Program Edukacji Kulturowej dla Miasta Krakowa Krakowski Archipelag Kultury to propozycja mająca na celu nie tylko podnoszenie kompetencji kadr kultury, ale także tworzenie przestrzeni do nawiązania współpracy międzyorganizacyjnej i integracji edukatorów i animatorów kultury. Do udziału w Krakowskim Archipelagu Kultury zapraszane są osoby zaangażowane w działania krakowskich miejskich instytucji kultury, młodzieżowych domów kultury, organizacji pozarządowych, szkół i świetlic środowiskowych. Projekt ten jest realizowany przez Centrum Kultury Podgórza, dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. Więcej informacji o programie oraz aktywnościach realizowanych w ramach jego tegorocznej edycji można znaleźć TUTAJ

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.