Podgórskie Dni Otwartych Drzwi to wspaniała okazja, by lepiej poznać prawobrzeżną stronę Krakowa, odwiedzić ulubione miejsca i zgłębić historię stojącą za budynkami. Podczas dni otwarte zostaną najbardziej rozpoznawalne zabytki – Kościół św. Józefa, Biblioteka Główna Biblioteki Kraków oraz Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. B. Rutkowskiego i Krakowska Pijalnia Zdrojowa. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również wziąć udział w tematycznych spacerach po Podgórzu. Szczegółowy program XXI Podgórskich Dni Otwartych Drzwi dostępny jest na stronie Podgórze.pl
Do dawnej Publicznej Męskiej Szkoły Powszechnej nr 24 im. Tadeusza Kościuszki przy ulicy Sokolskiej 13, Centrum Kultury Podgórza zaprosi w sobotę (24.09) na godzinę 11.30. Nietypowe odprowadzanie zatytułowane „Rodzinne spotkanie ze starą szkołą” to okazja do poznania tajemnic budynku, niezwykłych opowieści byłych uczniów, a także na rodzinne szkolne lekcje rodem z XIX wieku. Uczestnicy wydarzenia nauczą się podstaw kaligrafii, zagrają w zośkę, posmakują tradycyjnego poczęstunku podawanego uczniom na drugie śniadanie, nauczą się liczyć z pomocą liczydła, a najodważniejsi będą mieć możliwość doświadczenia systemu kar, jakie stosowano w dawnej szkole.
Również w sobotę (24.09) po raz pierwszy w ramach Podgórskich Dni Otwartych Drzwi będzie można zwiedzić z przewodnikiem Fort Borek (filię Centrum Kultury Podgórza). Wszyscy, chcący odkryć ciekawostki związane z historią tego nietypowego budynku, przejść się po zaaranżowanym na przedpolu fortu parku, zobaczyć miejsce lądowania „Latającej fortecy” i odwiedzić dawne punkty strzelnicze, zaproszeni zostaną na oprowadzanie z przewodnikiem o godzinie 12.00. Po jednym z najciekawszych fortów artyleryjskich Twierdzy Kraków oprowadzi historyk związany od lat z Podgórzem Robert Springwald.

Plakaty

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.