Wśród tegorocznych wakacyjnych propozycji dla dzieci przygotowanych przez Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) znalazły się: Wakacyjny Klub Juniora, Letnie Zajęcia Edukacyjne oraz nowość: Pierwsze Podgórskie Lato Taneczne. Pierwszy z cykli będzie nie lada gratką dla pełnych energii i  ciekawych świata urwisów lubiących ruch i wycieczki. Drugi, to doskonała oferta dla tych, którzy lubią spędzać czas wolny twórczo i aktywnie – rozwijając pasje i talenty, a także zdobywając nowe umiejętności oraz wiedzę o otaczającym świecie. Trzecia, nowa wakacyjna propozycja CKP, to coś wyjątkowego dla miłośników tańca, którzy nie chcą się z nim rozstawać na okres wakacji i również latem chętnie poznają nowe kroki, techniki i style taneczne, ćwicząc pod okiem profesjonalisty i  świetnie się przy tym bawiąc w gronie rówieśników. Terminy zajęć w ramach każdego z letnich cykli zajęciowych zostały ustalone tak, aby chętni mogli łączyć ze sobą wybrane aktywności.

Ruszamy w drogę!

Uczestnicy Wakacyjnego Klubu Juniora w Centrum Kultury Podgórza będą mogli m.in.: odwiedzić remizę strażacką, wybrać się z wizytą do gospodarstwa agroturystycznego „Zaczarowane wzgórze” w  Czasławiu, Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Dolnej oraz krakowskiego planetarium i Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, gdzie odbędzie się m.in. pokaz filmu 3D „Zaczarowany globus”. W planie jest również wycieczka z przewodnikiem do Ojcowskiego Parku Narodowego – spacer, zwiedzanie Jaskini Ciemnej i Zamku w Pieskowej Skale oraz ognisko. Będzie również okazja, by rzucić się w wir zabawy w  dziecięcym parku rozrywki GoKidz oraz ciekawie i aktywnie spędzić czas uczestnicząc w kreatywnych zabawach ruchowych w parku im.  Wojciecha Bednarskiego.

Aktywności w ramach Wakacyjnego Klubu Juniora będą organizowane od 3 do 21 lipca br. – w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 10.00–14.00 (w dni wycieczek dłużej). Szczegółowy program jest dostępny TUTAJ. Wysokość opłaty za każdy dzień wynosi 40 zł (dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem zniżka 50%).

Organizacja Wakacyjnego Klubu Juniora została dofinansowana ze środków Rady Dzielnicy XIII Podgórze.

Rozbudzamy ciekawość

W programie Letnich Zajęć Edukacyjnych przygotowanym przez Centrum Kultury Podgórza znalazły się m.in.: warsztaty kulinarne, przyrodnicze (pod hasłem „Sowa mądra głowa”), stolarskie oraz teatralne i  plastyczne (Wakacyjna Akademia Plastyczna). W czasie warsztatów rękodzieła artystycznego uczestnicy własnoręcznie wykonają mozaikowe podkładki oraz mydełka, a w ramach  zajęć muzycznych „Wakacyjne rytmy z 4 stron świata” poznają melodie charakterystyczne dla Tunezji, Włoch i Turcji. Nie zabraknie też letniej zabawy tanecznej z animatorem.

Formuła cyklu oparta jest na blokach zajęciowych – danego dnia dzieci będą uczestniczyły w kilku różnych warsztatach, nie będzie więc mowy o nudzie i monotonii.  Opłata za udział w całym, jednodniowym bloku zajęciowym wynosi 40 zł (dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodziny z  Niepełnosprawnym Dzieckiem zniżka 50%). Letnie Zajęcia Edukacyjne będą organizowane od 4 do 20 lipca br., we wtorki i czwartki (w godz. 10.00-14.00) – szczegółowy program jest dostępny TUTAJ – czyli naprzemiennie z aktywnościami w ramach Wakacyjnego Klubu Juniora (odbywającymi się w lipcowe poniedziałki, środy i piątki). Można więc zapisać dziecko na obydwa cykle, wypełniając w ten sposób jego cały wakacyjny tydzień ciekawymi aktywnościami i zostawiając je pod profesjonalną opieką.

Rozwijamy taneczną pasję

Pierwsze Podgórskie Lato Taneczne jest adresowane do dzieci w wieku 8-10 lat, które mają już doświadczenie w tej dziedzinie. W ramach tego tygodniowego cyklu, na poniedziałek, środę i piątek dla uczestników przygotowano blok stacjonarnych warsztatów taneczno-ruchowych (taniec klasyczny, taniec, współczesny, gimnastyka oraz improwizacja i zabawy taneczno-ruchowe), które poprowadzi Aneta Sikora – nauczycielka tańca, pedagog, choreografka, animatorka kultury i tancerka. We wtorek przyjdzie czas na ćwiczenia i świetną zabawę w  parku  trampolin GOjump, a we czwartek, dla odmiany, uczestnicy zajęć wpadną z wizytą do krakowskiego ZOO – przemierzając alejki tanecznym krokiem. Podczas ostatnich, piątkowych warsztatów planowane jest natomiast wspólne nagrywanie tanecznego klipu.

Opłata za każdy dzień udziału w Pierwszym Podgórskim Lecie Tanecznym wynosi 140 zł (dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodziny z  Niepełnosprawnym Dzieckiem zniżka 50%). Aktywności w ramach tego cyklu będą organizowane od 3 do 7 lipca br.(w godz. 10.00-14.00). Szczegółowy program jest dostępny TUTAJ

Informacje i zapisy

Zapisy do udziału w Wakacyjnym Klubie Juniora oraz na Letnich Zajęciach Edukacyjnych ruszają 15 maja br., a zapisy na Pierwsze Podgórskie Lato Taneczne tydzień później, tj. 22 maja br.  Zgłoszenia są przyjmowane osobiście w Punkcie Informacyjnym CKP (ul. Sokolska 13, parter) lub telefonicznie (pod numerem: 12 656 36 70 wew. 30) – w drugim przypadku, przed rozpoczęciem każdego z cykli zajęciowych, rodzic/opiekun zapisanego dziecka musi dostarczyć do Punktu Informacyjnego CKP oryginał wypełnionej karty uczestnictwa.

Plakaty

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.