Dla podopiecznych KTOZ przebywających w krakowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt zima to jeden z najtrudniejszych okresów w roku. Przejmujące zimno i trudne warunki atmosferyczne mogą być dla nich śmiertelnie niebezpieczne. Dlatego co roku staramy się zorganizować zimową zbiórkę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Podgórza, a także całego Krakowa do włączenia się w tę akcję. W ubiegłych latach hojność i zaangażowanie darczyńców przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. W zbiórce udział wzięli nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale również lokalne firmy i instytucje, które przekazały pokaźne paczki. Wierzę, że i tym razem możemy liczyć na Państwa pomoc i już teraz serdecznie dziękuję za każdy, choćby najmniejszy darzachęca Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.
Wśród najpotrzebniejszych rzeczy znajdują się koce, ręczniki oraz poszewki na pościel, którymi będzie można wyścielić tymczasowe legowiska dla zwierzaków lub wykorzystać przy ich osuszaniu po kąpieli. Prosimy natomiast by nie przynosić kołder, poduszek ani materacy. Psy z pewnością by je przegryzły, co skończyłoby się nie tylko dużym bałaganem, ale również poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia czworonogów, które połknęłyby pierze lub kawałki gąbki. Podobnie rzecz ma się z ubraniami - nie będą się nadawały na posłanie, a utylizacja niepotrzebnych tekstyliów będzie generowała dodatkowe koszty dla schroniska. Czworonogi ucieszą się natomiast z gotowych, miękkich legowisk.
Jak zawsze przyda się karma mokra i sucha. W imieniu własnym i Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami serdecznie prosimy by wybierać tę lepszej jakości – o wysokiej zawartości mięsa i innych składników ważnych dla zdrowia psów i kotów. Lepiej więc zdecydować się na mniejsze opakowanie karmy o dobrym składzie, niż większą ilość takiej, która nie będzie miała dużej wartości odżywczej.
Pod opieką KTOZ są zwierzaki w różnym wieku – również te młode, które mają mnóstwo energii i uwielbiają psoty. Bez wahania można więc przynosić zabawki dla czworonogów oraz smycze i kagańce, które przydadzą się w czasie spacerów. Cennym podarunkiem dla maluchów, które potrzebując dużo ciepła będą natomiast termofory.

Przekazywane rzeczy nie muszą być nowe. Chętnie przyjmiemy używane – ważne, żeby były czyste i w dobrym stanie. Prezenty dla czworonogów można zostawić w jednym z 19 punktów zbiórek, które zostały zlokalizowane w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza i 18 filiach. Szczegółowy wykaz punktów z danymi adresowymi znajduje się poniżej.

Zbiórka potrwa do 26 stycznia 2022 r. Tydzień później (31 stycznia) wybierzemy się z wizytą do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i przekażemy wszystkie zebrane dla czworonogów prezenty.
Punkty zbiórek:
Rzeczy można przynosić do 26 stycznia 2022 r., od poniedziałku do piątku w godzinach pracy każdej z placówek.
Zbiórka dla KTOZ
Zimowa zbiórka dla KTOZ
Zimowa zbiórka dla KTOZ
Zimowa zbiórka dla KTOZ
Zimowa zbiórka dla KTOZ
Zimowa zbiórka dla KTOZ
Zimowa zbiórka dla KTOZ
Zimowa zbiórka dla KTOZ
Zimowa zbiórka dla KTOZ

Zimowa zbiórka dla KTOZ - II edycja

1 /

Plakaty

zimowa zbiorka dla KTOZplakat

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.