Gra detektywistyczna
Detektywistyczna gra terenowa "Tajemnicza historia Alojzego Cebulki"

Czas trwania spaceru: 60-90 minut
trasa: ok. 3 km


Drodzy detektywi! Mieszka i pracuje w Podgórzu nieśmiały fryzjer Alojzy Cebulka. Los sprawi, że któregoś dnia w pejzażu Podgórza spotka miłość swojego życia. Jego ukochana ma nie tylko złote włosy, ale także złote serce...Śledząc piękną złotowłosą podążajcie za Alojzym przez ulice, tereny zielone i zabytki Podgórza. Wypełnijcie kartę z pytaniami zatytułowaną „Notatnik śledczego”, posiłkując się tym, co zaobserwujecie. W kartach z informacjami są wskazówki dotyczące pytań.

Do pobrania:


Gra detektywistyczna

Detektywistyczna gra terenowa "Zagadki Profesora Bednarskiego”

Czas trwania spaceru: 60-90 minut


Drodzy detektywi, oto znika znakomity obywatel Podgórza: Wojciech Bednarski... Podążając jego śladem, odbędziecie spacer nie tylko po Podgórzu, ale i po dwóch wiekach historii tego Miasta – dzielnicy. Zbierzcie drużynę i rozwiążcie słodką tajemnicę! Zapoznajcie się z kartotekami, informacjami niezbędnymi do przeprowadzania dochodzenia i wskazówkami lokalizacyjnymi. Wypełnijcie kartę z pytaniami, posiłkując się tym, co zaobserwujecie.

Do pobrania:


Gra detektywistyczna

Detektywistyczna gra spacerowa "Widma w ciemnych zaułkach Podgórza"


Czas trwania spaceru: 90-120 minut
trasa: ok. 4 km
Potrzebne przedmioty: znicz, kreda, telefon, długopis

Widma błąkające się w ciemnych zaułkach Podgórza chcą Wam opowiedzieć niezwykłą historię... Nie obawiajcie się! Przekażą wskazówki, które pomogą rozwiązać zagadkę Euzebiusza Skąpca. Nasz bohater był niegdyś właścicielem kantoru i prowadził interesy na giełdzie krakowskiej. Nigdy nie obchodził świąt, nie darzył ludzi szacunkiem, nie miał przyjaciół, a ludzie bali się go, albo z niego szydzili. Do czasu pewnej magicznej nocy.

Do pobrania:


Gra detektywistyczna

Magiczna Gra „Henry Garncarz i Tajemnicza Szkoła”

Czas: ok. 90-120 min
Trasa: ok. 4,5 km
Potrzebne przedmioty: kreda

Nie był on zwykłym chłopcem, a w zasadzie we wszystkim różnił się od swoich rówieśników. Przez całe dzieciństwo przydarzały mu się dziwne rzeczy, a najlepszym kompanem, z którym rozmawiał przed snem była chomiczyca Hermenegilda. Podążajcie za Henrym przez ulice, tereny zielone i zabytki Podgórza. Wypełnijcie kartę z pytaniami zatytułowaną „Notatnik poszukiwacza”, posiłkując się tym, co zaobserwujecie.

Do pobrania:


Gra detektywistyczna

Familijna gra miejska „Tajemniczy jeleń i inne sekrety podgórskiej architektury"


Czas: ok. 60 min
Trasa: ok. 2 km
Potrzebne przedmioty: naładowany telefon, długopis

Mieszkająca w Krakowie Rozalia Rozetka przeglądając stare albumy rodzinne odkryła, że jej przodkiem był znany architekt Jan Sas-Zubrzycki. Zgłębiając jego życiorys dziewczynka zaczęła
interesować się sztuką i architekturą, postanowiła również, że w przyszłości zostanie architektem. Wybrała się do Podgórza, aby zobaczyć jedno z najsłynniejszych dzieł swojego przodka.

Do pobrania:


Gra detektywistyczna

Familijna gra miejska „Podgórze ukryte na starych fotografiach”

Czas: ok. 60 min
Trasa: ok. 3 km
Potrzebne przedmioty: telefon lub aparat fotograficzny

Rozalia Rozetka ponownie wybrała się na spacer po Podgórzu. Tym razem stworzyła plan wycieczki w oparciu o stare fotografie, które pokazała jej babcia. Dziewczynka postanowiła, że wykona zdjęcie obiektu, który widziała na zdjęciu, a następnie pokaże babuni jak zmieniło się Podgórze. Wyruszcie wraz z Rozalką na spacer i pomóżcie jej zrobić jak najlepsze zdjęcia!

Do pobrania:


Gra detektywistyczna

Gra "Legenda o woju Podgórku, który straciwszy konia Bystrego odnalazł Białkę swego serca"

Czas trwania spaceru: 120-150 minut
trasa: ok. 6 km

Zabierzemy was na spacer po prawobrzeżnej części miasta – poznacie jej uroki oraz kronikę losów zagubionego po znoju bitwy woja, który w poszukiwaniu swego szybkonogiego wierzchowca Bystrego trafił na tę, która najlepiej kaszę warzyła…Wypełnijcie „Raptularz* śledczego”, posiłkując się tym, co zaobserwujecie.

* Rodzaj brudnopisu, służył do zapisywania bieżących spraw, np. domowych, finansowych, urzędowych.

Do pobrania:


Gra detektywistyczna

Familijna gra spacerowa “W poszukiwaniu zagubionego świętego”

Czas trwania spaceru: 90 minut
trasa: ok. 2,5 km
Rzeczy potrzebne do gry: długopis

Prababcia Stefania, nie mogąc spotkać się ze swoimi wnukami i prawnukami, przygotowała zagadkę, która jest jednocześnie opowieścią o Bożym Narodzeniu sprzed kilkudziesięciu lat. Pomóżcie odnaleźć świętego Mikołaja w zakątkach i uliczkach Podgórza oraz rozwikłać tajemnice zaginionego prezentu! Gra jest przeznaczona dla zespołów rodzinnych o dowolnej ilości osób.

Do pobrania:


Gra detektywistyczna

Gra spacerowa "Zakochane Podgórze"

Czas: 90 - 120 min
Trasa: ok. 4 km
Potrzebne przedmioty: telefon, długopis, kartka do przygotowania walentynki dla bohatera ostatniej historii

Romantyczo-historyczna gra miejska to nasza propozycja na świętowanie zbliżającego się Dnia Zakochanych! Ubierzcie się ciepło i wyruszcie się z nami na spacer po Podgórzu, podczas którego poznacie aż trzynaście historii miłosnych rozgrywających się od 1844 do 2010 roku. Trasa spaceru rejestrowana przez nawigację w telefonie ułoży się w tajemniczy kształt – zobaczcie jaki.

Do pobrania:

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.