Z wielką przyjemnością kolejny raz gramy razem z WOŚP i liczymy, że również w tym roku nasza aukcja spotka się z zainteresowaniem i hojnością internautów. Tomasza Schimscheinera nie trzeba było przekonywać do zorganizowania wspólnej akcji na rzecz Orkiestry – zgodził się bez wahania i z nieskrywana radością. To wspaniały aktor i doskonały pedagog, który wprost zaraża entuzjazmem do tej niełatwej profesji. Wyznaje też zasadę, że aktorstwo nie zna bariery wieku, więc jestem przekonana, że zwycięzca licytacji – bez względu na jego metrykę – wyniesie z tego spotkania mnóstwo pozytywnych wrażeń i solidną porcję wiedzy – mówi Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

Aktorskie ABC i cenne wskazówki

Osobę, która wygra aukcję Tomasz Schimscheiner zaprosi na około dwugodzinne spotkanie w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13), podczas którego pomoże adeptowi sztuki aktorskiej ocenić jego predyspozycje (warunki zewnętrzne, głosowe, możliwości wokalne, poczucie rytmu i muzykalność), dobrać odpowiednie dla jego osobowości teksty do ćwiczeń i  prezentacji, a  także udzieli cennych wskazówek do dalszej pracy. Nie zabraknie też krótkich aktorskich  zadań oraz ćwiczeń z podstawowych technik aktorskich, elementów autoprezentacji, czy improwizacji. Będzie więc intensywnie i profesjonalnie, ale należy się również nastawić na świetną zabawę.

Aukcja internetowa i tradycyjna puszka-skarbonka

Przez ostatnie 30 lat fundacja WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny
ponad 1,75 mld złotych i zakupiła blisko 69 000 urządzeń. 29 stycznia 2023 r. odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej edycji to „Chcemy wygrać z sepsą!”, a  zebrane podczas finału środki zostaną przekazane na wyposażenie polskich szpitali w urządzenia  pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.
Licytacja Centrum Kultury Podgórza jest dostępna na platformie Allegro Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Urzędzie Miasta Krakowa.
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Warto również przypomnieć, że – dzięki współpracy ze sztabem nr 5751 Hufca ZHP Kraków-Podgórze – w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, Punkt Informacyjny na parterze) dostępna jest również stacjonarna puszka-skarbonka WOŚP, do której można osobiście wrzucać datki, które zasilą konto Orkiestry. Szczegóły TUTAJ.

Tomasz Schimscheiner

Absolwent krakowskiej PWST (1989). W latach 1990-2016 współtworzył zespół Teatru Ludowego w  Krakowie. Pracował m.in. z Agatą Dudą-Gracz, Pawłem Demirskim i Moniką Strzępką, Mikołajem Grabowskim, Krzysztofem Orzechowskim, Piotrem Siekluckim, Jerzym Stuhrem, Krzysztofem Jasińskim i Arturem Baronem-Więckiem, wcielając się w niezapomniane role na scenach krakowskich teatrów: Teatru Ludowego, Teatru  im. J. Słowackiego, Teatru Stu, Teatru Nowego Proxima i Teatru Łaźnia Nowa, Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i Wrocławskiego Teatru Współczesnego, a także Teatru IMKA i Teatru 6-Piętro w Warszawie oraz teatralnych scenach w  Tarnowie, Rzeszowie i Kielcach.

Ma na swoim koncie role filmowe m.in. w takich produkcjach jak:  „Pułkownik Kwiatkowski”, „Zawrócony”, „Śmierć jak kromka chleba” (reż. Kazimierz Kutz), „Legenda Tatr” (reż. W. Solarz), „Anioł w Krakowie”, „Zakochany Anioł” (reż. A. Baron-Więcek), „Ikar-Historia Mietka Kosza” (reż.  M.  Pieprzyca), „Fale” i „Proste rzeczy” (reż. G. Zariczny). Telewizyjną rozpoznawalność zdobył dzięki roli Andrzeja Brzozowskiego w serialu „Na Wspólnej”, w którym gra od 2003 r. Doświadczenie pedagogiczne zdobywał w latach 1989-1996, pracując jako asystent Moniki Rasiewicz w PWST w  Krakowie. Od wielu lat współpracuje z PWSTiF w Łodzi i Wydziałem Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Aktualnie jest również wykładowcą akademickim na Wydziale Aktorskim Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
fot. Paweł Zięba

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.