Projekty witraży można wykonać w formie grafiki komputerowej (dopuszczalne typy plików: JPG, PDF, EPS) lub dowolną kolorystyczną techniką płaską, na papierze (np.  malowanie farbami, rysowanie kredkami, pastelami, pisakami). Każda z prac musi zostać opracowana indywidualnie, na szablonach przygotowanych przez Organizatora – są dostępne TUTAJ – odwzorowujących układ i wymiary każdego z dwóch okien (dużego i małego), które mają ozdobić wyłonione w konkursie witraże. Osoby wykonujące projekty techniką płaską, przed przystąpieniem do pracy, powinny pobrać ww. szablony i  wydrukować je w formacie B1 (100x70cm). Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace.
Gotowy projekty, wraz z wypełnionymi deklaracjami (Deklaracja uczestnictwa/Deklaracja nauczyciela), należy dostarczyć do Organizatora:
  • w przypadku grafik komputerowych: na nośniku cyfrowym (na adres Centrum Kultury Podgórza,  ul. Sokolska 13, 30-510 Kraków) lub wysłać na adres e-mail: urszula.sobolewska@ckpodgorza.pl (wielkość pliku nie może przekraczać 10 MB);
  • w przypadku prac wykonywanych techniką płaską:  przesłać/dostarczyć na adres Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13, 30-510 Kraków.
Jury wyłoni dwóch zwycięzców. Prace nagrodzone pierwszym miejscem zostaną wyeksponowane na wspomnianych wcześniej dwóch oknach na klatce schodowej zabytkowego budynku siedziby głównej Centrum Kultury Podgórza, przy ul.  Sokolskiej 13 – po wydrukowaniu na przezroczystej folii, zostaną pocięte na części odpowiadające kwaterom okna, a  następnie przymocowane do szyby. Natomiast projekty wyróżnione przez jurorów zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Organizator nie przewiduje przyznawania drugiego i trzeciego miejsca.

Szczegółowy regulamin konkursu „Witraż-nie-witaraż” wraz ze wszystkimi dokumentami do pobrania jest dostępny TUTAJ

Plakaty

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.