Pora na Juniora – odc. 1 | Mamo, tato – chodźmy razem do teatru!

W pierwszym odcinku programu parentingowego „Pora na Juniora” gość – Agnieszka Cianciara-Fröhlich, teatrolożka, reżyserka i aktorka współpracująca z Teatrem Praska 52 (działającym w strukturach Centrum Kultury Podgórza) opowiada o fenomenie teatru familijnego.

Oglądając go dowiecie się m.in. czym spektakl teatralny wygrywa z animowaną bajką, a wspólne wyjście do teatru z innymi, rodzinnymi formami rozrywki. Odkryjecie również dlaczego w teatrze familijnym spontaniczne reakcje małych widzów są pożądane, a rodzice mogą bawić się równie dobrze jak ich pociechy. Przekonacie się też, że: ruch i gest mogą „powiedzieć” więcej niż tysiąc słów, kuchnia może stać się scenerią dla barwnej przygody do świata wyobraźni, a idąc do teatru dzieci mogą odbyć „kurs dobrych manier” przy okazji, mimochodem.

Na koniec przedstawimy ofertę sceny familijnej Teatru Praska 52. Poznacie więc Gino i Suzi – dwójkę zabawnych kucharzy z czerwonymi nosami, którzy skradli serca rodzinnej publiczności oraz sprytnego Arlekina – bohatera bajki dell’Arte, którego perypetie bawią do łez i małych i dużych.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.