Opowieści starej szkoły | Szpital epidemiczny

Nadstawcie ucho! Rozpoczynamy cykl słuchowisk dla miłośników podcastów. Inspiracją do stworzenia premierowego odcinka była nieznana, a wyjątkowa historia budynku siedziby głównej CKP. Przeniesiemy się zatem do czasów początku I wojny światowej, gdy w naszych murach działał szpital epidemiczny.
Światowy Dzień Poezji | Poezja Kobiet

Wysłuchajcie utwory wybitnych poetek, czytane przez naszych pracowników. Wśród prezentowanych wierszy nie zabraknie tych autorstwa polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej oraz niezapomnianej Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, najnowszą poezję reprezentować będą między innymi wiersze Agnieszki Wolny-Hamkało.
Dzień Czytania Tolkiena | Narada u Elronda

Z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena przeczytaliśmy dla Was jedną z kluczowych scen w powieści "Władca Pierścieni" – fragment Tomu 1 "Drużyna Pierścienia", rozdział "Narada u Elronda". Wsłuchajcie się w głosy Gandalfa, Aragorna i Boromira, poznajcie przygody dzielnych Hobbitów oraz historię Śródziemia.
Koncert polskich piosenek - Aleksandra Dyl

15 maja obchodzimy Święto Polskiej Muzyki i Plastyki. Z tej okazji mamy dla Was najpiękniejsze polskie piosenki, w wykonaniu wokalistki i instrumentalistki – instruktorki zajęć muzycznych w Centrum Kultury Podgórza – Aleksandry Dyl!

Podgórski czakram mocy twórczej

Skandal z udziałem Centrum Kultury Podgórza! Tajemnicze odkrycie zmieniło sytuację w Podgórzu, a taśmy prawdy ujrzały światło dzienne. Mieszkańców Rynku Podgórskiego czekają poważne utrudnienia. Tylko u nas nagranie z narady programowej w Centrum Kultury Podgórza! Słuchowisko nagrane przez pracowników Centrum Kultury Podgórza z okazji Prima Aprilis.
Podgórskie dziedzictwo Alberta Einsteina

Kolejne taśmy ujrzały światło dzienne Tym razem dotarliśmy do tajemniczego nagrania spotkania działu organizacji imprez i edukacji! Zapraszamy do wysłuchania niepublikowanych dotąd materiałów, które wstrząsną opinią publiczną. Słuchowisko nagrane przez pracowników Centrum Kultury Podgórza z okazji Prima Aprilis.
Pożegnanie Marszałka

87 lat temu Kraków przemierzył kondukt żałobny żegnający Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski wraz z pracownikami Centrum Kultury Podgórza nagrał słuchowisko prezentujące atmosferę tej smutnej i podniosłej chwili. Zapraszamy do wysłuchania opowieści o losach starej szkoły mieszczącej się w Podgórzu, która była świadkiem tych wydarzeń.
Znak Wielkiej Wody

Oto zapowiadane słuchowisko – „Znak Wielkiej Wody” – nagrane przez pracowników Centrum Kultury Podgórza. Tym razem przenieśli się oni do roku 1903, do czasów wielkiej powodzi, której ślady można jeszcze odnaleźć na zabytkowym murze. Akcję rozpoczyna scena inspekcji w dawnej szkole. Dyrektor próbuje wymóc na kontrolerze bardziej wnikliwe zapoznanie się ze stanem faktycznym budynku, jednak ten uważa, że ogólna kondycja szkoły jest zadowalająca, a rzeźby czy ogrodzenie ogródka szkolnego to zwykła błahostka. Co dzieje się dalej? Dowiecie się słuchając całego podcastu!

Tak wyglądają próby do nagrań podcastów Centrum Kultury Podgórza! Nagranie serii słuchowisk poświęconych wyjątkowym miejscom w Podgórzu, historii, literaturze i wszystkim, co nas interesuje, rozważaliśmy już od dawna. Właśnie teraz realizujemy ten plan.

1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.