odc.1 - Wspomnienia

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, równie ciekawej, co czasy, w których przyszło nam się odnaleźć. Po raz kolejny uwalniamy pokłady kreatywności, aby uporać się z codziennością — historia lubi się powtarzać. Sentymentalnie i na wesoło wracamy myślami do dawnych lat, naszego dzieciństwa.
odc. 2 - Zabawa

Pamiętacie kultowe programy telewizyjne z dzieciństwa? Niekończące się zabawy na trzepaku, grę w gumę i "klik klaki"? Dziś na spotkaniu Klubu Seniora działającego przy Centrum Kultury Podgórza wspominamy rozrywki, które towarzyszyły nam w latach dziecięcych — dołączcie do nas!
odc. 3 - U cioci na imieninach

Pięknie zastawiony stół czeka na gości! Znalazła się tu kawa po turecku, obiecane ryżowe szyszki, koreczki i inne smakołyki, które towarzyszyły tym kultowym przyjęciom. Koniecznie przynieście goździka. Porozmawiamy o muzyce, książkach i świątecznych prezentach — jak zwykle z nostalgią i uśmiechem na twarzy
odc. 4 - Wakacje

Pamiętacie swoje pierwsze letnie wędrówki, wyprawy pod namiot i szkolne kolonie? Czasy, gdy dwa najcieplejsze miesiące w roku były jedną wielką przygodą? Dziś na spotkaniu Klubu Seniora wspominamy wakacje! O beztroskim dzieciństwie opowie nasz gość specjalny — Aleksandra Sotnicka!
odc. 5 - Zakupy 

Komitety kolejkowe, kartki i towary „spod lady” – kiedyś nikt nie był pewien, czy ze sklepu wróci z zakupami, czy wyłącznie z najnowszymi plotkami. Dziś z sentymentem wspominamy czasy, gdy nie mieliśmy dostępnej opcji „kup teraz”, gdy wizyta w Pewexie wywoływała dreszcze emocji, a w Baltonie, nieprzespane noce.
odc. 6 - Kolekcjonowanie

Pudełka po zapałkach, figurki, pocztówki, papierki po gumach do żucia, wycinki z gazet, no i oczywiście znaczki — w czasach, gdy nie było internetu, przedstawiciele każdego pokolenia zbierali rzeczy wszelakie. Dziś te kolekcje wywołują mnóstwo wspomnień. Dlaczego to popularne niegdyś hobby odeszło do lamusa?
odc. 7 - Szkoła

Jedne z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa to te ze szkolnej ławki – mimo dużej dyscypliny i nieco szarej, mundurkowej codzienności. Dziś z nostalgią wracamy do czasów, gdy wystarczyła nam grupa kolegów i koleżanek z klasy, aby witać szkolne mury z wielką chęcią.
odc. 8 - Zawody 

Pamiętacie Waszą ulubioną Panią Kioskarkę i Krawcową, wizyty u Zegarmistrza i zapach świeżo wykrochmalonej pościeli dostarczonej od Magla? Tym razem porozmawiamy o zapomnianych lub ginących zawodach. Aby znaleźć profesje, które przechodzą do historii, powrócimy do lat naszego dzieciństwa.
odc. 9 cz. I - Miasto

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu lat Podgórze zmieniło się nie do poznania. Choć na co dzień tego nie zauważamy, krajobraz miasta ulega ewolucji. O tych i innych przemianach porozmawialiśmy z naszym specjalnym gościem, Panią Iwoną Praczyńską z Dzielnicy XIII Podgórze.
odc. 9 cz. II - Miasto

Zniknęły wózki z mlekiem i budki telefoniczne, na znaczeniu straciły również osiedlowe trzepaki. Po raz kolejny gawędzimy o tym, jak zmienił się Kraków, a w szczególności Podgórze. Z naszym specjalnym gościem, Iwoną Praczyńską z Dzielnicy XIII Podgórze, wspominamy z nostalgią krajobraz miasta z dzieciństwa.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.