Projekty realizowane w 2015 roku:

Numer: BO.D13.16/15 Dancing Podgórski
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XIII Podgórze)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Siedziba Główna
Lokalizacja: Rynek Podgórski
Koszt: 16 000 zł

19 września 2015 r. na Rynku Podgórskim odbył się Dancing Podgórski. Zagrał zespół „Old Metropolitan Band”, a uzupełnieniem atrakcji w tym dniu były pokazy i nauka tańca prowadzona przez nauczycieli ze Szkoły Tańca „Swing and Sway”. Realizacja projektu umożliwiła aktywne spędzenie czasu wszystkim mieszkańcom dzielnicy na wolnej przestrzeni i przyczyniła się do integracji społeczności lokalnej. Impreza była doskonałą rozrywką dla rodzin z dziećmi, młodzieży i seniorów. W wydarzeniu wzięło udział ok. 300 osób.

Projekty realizowane w 2018 roku:

Numer: BO.D8.36/17 II Przegląd Teatralny
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica VIII Dębniki)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Teatr Praska 52
Lokalizacja: Centrum Kultury Podgórza – Teatr Praska 52 (ul. Praska 52)
Koszt: 6 320 zł

Realizacja projektu składała się z części warsztatowej oraz ze spektaklu będącego jej zwieńczeniem. W warsztatach artystycznych (aktorskich, scenograficzno-kostiumowych połączonych z ruchem scenicznym oraz emisji głosu i dykcji) uczestniczyły grupy dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu Dzielnicy VIII Dębniki.  Po przeprowadzeniu warsztatów grupy przygotowały własny spektakl pod kierunkiem opiekunów teatralnych i przy konsultacji profesjonalnych artystów. Gala II Przeglądu Teatralnego odbyła się 12 grudnia 2018 r. w Teatrze Praska 52 – filii Centrum Kultury Podgórza. Wszyscy uczestnicy II Przeglądu Teatralnego zostali nagrodzeni.

Realizacja projektu BO.D8.36/17 II Przegląd Teatralny

1 /
Numer: BO.D11.26/17 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XI Podgórze Duchackie)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Piaskownica
Lokalizacja: Osiedle Piaski Nowe (teren zielony między ul. Łużycką a Podedworze)
Koszt: 33 500 zł

9 czerwca 2018 r., na terenie zielonym znajdującym się na osiedlu Piaski Nowe, odbyła się impreza plenerowa integrująca mieszkańców dzielnicy. W ramach wydarzenia odbyły się m.in. warsztaty plastyczne, archeologiczne, konkursy, gry i zawody sportowe. Dodatkowo działał kącik malucha z atrakcjami dla dzieci poniżej 2. roku życia. Na scenie wystąpiły: Orkiestra Dęta Solvay, Drabina Jakuba Trio oraz zespół niemaGOtu. W ramach imprezy odbył się również pokaz iluzji scenicznej. Realizacja projektu pomogła w integracji mieszkańców "starej" i "nowej" części osiedla Piaski Nowe oraz pozwoliła na nawiązanie nowych znajomości i wymianę doświadczeń.

Realizacja projektu BO.D11.26/17 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych

1 /

Projekty realizowane w 2019 roku:

Numer: BO.D10.7/18 Coś nam się jeszcze od życia należy
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica X Swoszowice)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Wróblowice
Lokalizacja: Teatr Variette, Centrum Kongresowe ICE Kraków
Koszt: 4 000 zł

Celem projektu była integracja seniorów z Dzielnicy X Swoszowice poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych na terenie Krakowa. W ramach projektu uczestnicy zobaczyli spektakl teatralny w Teatrze Variette (8 kwietnia 2019 r.) oraz występ Kabaretu Moralnego Niepokoju, który był organizowany w Centrum Kongresowym ICE (25 października 2019 r.). Dzięki realizacji projektu nastąpiła aktywizacja seniorów i ich integracja. Uczestnicy projektu mieli możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poszerzenia horyzontów. Zachęceni do tego typu spędzania czasu wolnego chętnie w przyszłości będą korzystać z dóbr szeroko pojętej kultury.

Numer projektu: BO.D12.15/18 Dzielnicowe Kino Letnie
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Dwór Czeczów
Lokalizacja: Park Aleksandry (ul. Aleksandry 1)
Koszt: 20 000 zł

13 oraz 20 lipca 2019 r. w Parku Aleksandry zorganizowane zostało kino plenerowe dla mieszkańców dzielnicy. Repertuar filmów do emisji został wybrany bezpośrednio przez mieszkańców w otwartym głosowaniu. W ramach projektu prezentowano następujące filmy: „Slumdog - milioner z ulicy” oraz „Oskar i Pani Róża”. Realizacja projektu przyczyniła się do zintegrowania lokalnej społeczności i zaktywizowania jej udziału w życiu kulturalnym dzielnicy i miasta. Plenerowa formuła projektu pozwoliła również ożywić przestrzeń publiczną w dzielnicy.

Projekty realizowane w 2020 roku:

Numer projektu: BO.D8.17/19 Rozwijamy talenty dzieci oraz integrujemy rodziny ze Skotnik
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica VIII Dębniki)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Skotniki
Lokalizacja: Centrum Kultury Podgórza – Klub Skotniki (ul. Batalionów Chłopskich 6)
Koszt: 134 500 zł

W ramach projektu, przez cały 2020 rok, realizowane były zajęcia edukacyjne (taneczne, teatralne, muzyczne, plastyczne, językowe) oraz wydarzenia kulturalne (warsztaty dla rodziców, spektakle teatralne, koncerty, imprezy plenerowe i integracyjne) dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym mieszkańcom dzielnicy. Realizacja projektu przyczyniła się do rozwoju zainteresowań i talentów dzieci ze Skotnik oraz integracji rodzin. Pozwoliła na nawiązanie nowych znajomości oraz poszerzyła ofertę kulturalną Klubu Skotniki – filii Centrum Kultury Podgórza.

Realizacja projektu BO.D8.17/19 Rozwijamy talenty dzieci oraz integrujemy rodziny ze Skotnik

1 /
Numer projektu: BO.D11.16/19 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XI Podgórze Duchackie)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Piaskownica
Lokalizacja: Osiedle Piaski Nowe
Koszt: 36 000 zł

13 września 2020 r. odbyła się impreza plenerowa pn. „VIII Piknik Rodzinny”. W programie wydarzenia znalazły się m.in. koncert dla dzieci w wykonaniu zespołu Kosmokwaki, koncert Weroniki Kozłowskiej oraz zespołu Freshback. Dodatkowo zostały zorganizowane warsztaty plastyczne, naukowe i muzyczne,  działał kącik malucha z atrakcjami dla dzieci poniżej 2. roku życia, odbyły się gry i zawody sportowe. Realizacja projektu pomogła w integracji mieszkańców "starej" i "nowej" części osiedla Piaski Nowe oraz pozwoliła na nawiązanie nowych znajomości i wymianę doświadczeń.

Realizacja projektu BO.D11.16/19 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych

1 /
Numer projektu: BO.D12.32/19 Pamiątka z Prokocimia i Bieżanowa - konkurs
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Dwór Czeczów
Lokalizacja: Centrum Kultury Podgórza – Dwór Czeczów (ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 36)
Koszt: 11 500 zł

W ramach realizacji projektu zorganizowano otwarty konkurs na zaprojektowanie pamiątek i gadżetów związanych z Dzielnicą XII Bieżanów-Prokocim. Komisja Konkursowa, w składzie której znaleźli się przedstawiciele Rady Dzielnicy XII, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Bieżanowa, Towarzystwa Przyjaciół Prokocimia, artyści i plastycy, wybrała trzech zwycięzców, których projekty zostały wykonane (kubki, koszulki, pendrivy, notesy, magnesy, podkładki pod kubek, smycze, kubki termiczne, torby, breloki). Na zakończenie realizacji projektu zorganizowano wystawę online zwycięskich prac, dostępną na stronie internetowej Centrum Kultury Podgórza. Realizacja projektu pozwoliła rozpropagować historię „małej ojczyzny”, jaką jest Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim nie tylko wśród mieszkańców tego obszaru, ale także wśród krakowian z innych części miasta oraz gości. Wpłynęła również pozytywnie na rozwój oraz wzmocnienie świadomości i tożsamości lokalnej. Przyczyniła się do pogłębienia dumy z bycia mieszkańcem Dzielnicy XII.

Projekty realizowane w 2021 roku:

Numer projektu: BO.D11.18/20 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XI Podgórze Duchackie)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Piaskownica 
Lokalizacja: Osiedle Piaski Nowe
Koszt: 38 000 zł

4 września 2021 r. odbyła się impreza plenerowa pn. „Piknik Rodzinny na Piaskach Nowych”. W wydarzeniu wzięli udział liczni mieszkańcy Dzielnicy XI Podgórze-Duchackie. W programie znalazły się m.in. koncert Adrianny Dijuk z zespołem, przedstawienie plenerowe w wykonaniu Teatru Nikoli "Swinging Charleston", koncert dla dzieci w wykonaniu Wesołych Szczurków, pokaz iluzji scenicznej w wykonaniu Damiana Kościa, spotkanie z poezją Dariusza Fijałkowskiego „Tak to ze scyńsciem bywo…”, konkursy dla rodzin, warsztaty plastyczne, muzyczne, naukowe, kącik malucha, animacje oraz wiele innych atrakcji. Realizacja projektu pomogła w integracji mieszkańców "starej" i "nowej" części osiedla Piaski Nowe oraz pozwoliła na nawiązanie nowych znajomości i wymianę doświadczeń.

Realizacja projektu BO.D11.18/20 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych

1 /
Numer projektu: BO.D12.14/20 Koncerty - Jesień z "Muzyka i Sacrum"
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry
Lokalizacja: Parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu (ul. Prosta 35)
Koszt: 25 485 zł

9 października 2021 r. w kościele Matki Bożej Dobrej Rady odbył się koncert "Mistrzowie epok". Alicja Matuszczyk, Kinga Bocheńska-Szostak i Jubileuszowa Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Rafała Zimowskiego wykonali utwory J. S. Bacha i S. Barbera. 13 listopada 2021 r., również w kościele Matki Bożej Dobrej Rady, odbył się drugi koncert pt. "Na żołnierską nutę". Pieśni o charakterze patriotycznym wykonali Jan Kowalczyk - bas/baryton, Chór Ave Maria pod dyrekcją Rafała Zimowskiego, Schola Magnificat, akompaniował Ziemowit Pawlisz.

Realizacja projektu BO.D12.14/20 Koncerty - Jesień z "Muzyka i Sacrum"

1 /
Numer projektu: BO.D12.15/20 Koncerty - Wiosna z "Muzyka i Sacrum"
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry
Lokalizacja: Parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu (ul. Prosta 35)
Koszt: 28 854 zł

13 marca 2021 r. w kościele Matki Bożej Dobrej Rady odbył się koncert "Lacrimosa" o charakterze pasyjnym. Aleksandra Zamojska wraz z Jubileuszową Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Rafała Zimowskiego wykonali utwory Mozarta, Haydna oraz Dziadka. 29 maja 2021 r., również w kościele Matki Bożej Dobrej Rady,  odbył się drugi koncert pn. "Dla Ciebie Matko" o charakterze maryjnym. Karol Lipiński Brańka (skrzypce) oraz Adam Klarecki (organy) wykonali m. in. utwory Bacha, Cacciniego i Corellego.

Realizacja projektu BO.D12.15/20 Koncerty - Wiosna z "Muzyka i Sacrum"

1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.