Współpraca międzynarodowa

Centrum Kultury Podgórza współpracuje z zagranicznymi placówkami i stowarzyszeniami, działającymi w obszarze kultury i edukacji kulturalnej (obecnie grono międzynarodowych partnerów CKP liczy 6 podmiotów – z Chorwacji, Francji, Litwy, Słowacji i Ukrainy). W 2019 r., jako pierwsza instytucja nie tylko w Krakowie, ale i w Małopolsce, Centrum Kultury Podgórza zostało również członkiem Europejskiej Sieci Centrów Kultury (European Network of Cultural Centres ENCC). W ten sposób dołączyliśmy do grona kilkudziesięciu ośrodków z blisko 30 krajów Europy, które łączy wspólny cel: działalność kulturalna na rzecz lokalnych społeczności.

Instytucje partnerskie

W 2018 r. Centrum Kultury Podgórza podpisało listy intencyjne o współpracy z Domem Kultury Polskiej w Wilnie (Litwa), Biblioteką Centralną Urzędu Miasta Wilna (Litwa), Centrum Czasu Wolnego w Koszycach (Centrum voľného času Košice) oraz Centrum Kreatywności Dzieci i Młodzieży Okręgu Svyatoshinsky (Kijów, Ukraina). W 2019 r. do zagranicznych partnerów CKP dołączyło Centrum Kultury Travno (Kulturni Centar Travno) z Zagrzebia (Chorwacja) oraz Stowarzyszenie Grupy Saksofonistów z Grasse (Francja).

Współpraca z instytucjami partnerskimi CKP jest ukierunkowana w szczególności na:

Partnerzy zagraniczni

Dom Kultury Polskiej w Wilnie
Biblioteka Centralna Urzędu Miasta Wilna
Centrum Czasu Wolnego w Koszycach
Centrum Kreatywności Dzieci i Młodzieży Okręgu Svyatoshinsky
Centrum Kultury Travno
Stowarzyszeniem Grupy Saksofonistów z Grasse

CKP członkiem European Network of Cultural Centres

Europejska Sieć Centrów Kultury (European Network of Cultural Centres, ENCC) została założona w 1994 r., w celu promowania dialogu i współpracy między ośrodkami kultury w Europie ukierunkowanymi na działalność społeczną.
Aktualnie ENCC zrzesza ponad 50 podmiotów z blisko 30 europejskich krajów. W ramach swojej działalności dociera do ponad 3000 ośrodków kultury w Europie. Europejską Sieć Centrów Kultury tworzą sieci krajowe, regionalne i lokalne oraz członkowie stowarzyszeni. Centrum Kultury Podgórza dołączyło do ENCC (sieć lokalna) w kwietniu 2019 r.

Do głównych celów ENCC należy:

Więcej informacji o Centrum Kultury Podgórza jako członku ENCC można znaleźć TUTAJ.

European Network of Cultural Centres

Inne obszary współpracy

Centrum Kultury Podgórza jest również otwarte na współpracę i wymianę doświadczeń z zagranicznymi przedstawicielami miejskich władz, odpowiedzialnymi za działalność kulturalną, organizacjami pozarządowymi, a także artystami. Chętnie gościmy u siebie m.in. międzynarodowe zespoły chóralne, pracowników departamentów kultury z różnych miast oraz członków nieformalnych grup integrujących społeczności lokalne poprzez kulturę.

Delegacja z Chin
Delegacja z Chin
Delegacja z Chin
Delegacja z Chin
Delegacja z Chin
Delegacja z Chin
Delegacja z Chin
Delegacja z Chin
Delegacja z Chin
Delegacja z Chin
Delegacja z Chin
Centrum Kultury Podgórza gościło m.in. delegację z Chin (Shanghai Pudong New Area Bureau of Culture, Sports and Tourism)
1 /

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.