Informacje o dostępności

Centrum Kultury Podgórza jest instytucją otwartą dla wszystkich odwiedzających. Staramy się dostosowywać przestrzenie zarządzanych przez nas budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wprowadziliśmy i honorujemy szereg programów lojalnościowych, również miejskich. Pracujemy nad dostosowywaniem naszej oferty dla osób w każdym wieku, lokalnej społeczności, jak i wszystkich mieszkańców Krakowa.

Dostosowanie budynków

Dla osób z dysfunkcją ruchową w budynku siedziby głównej (ul. Sokolska 13) zamontowany został podjazd przy wejściu głównym oraz przenośne szyny przy wejściu tylnym (od strony dziedzińca). Umożliwiają one korzystanie z oferty osobom na wózkach inwalidzkich na parterze budynku. Ze względu na zabytkowy charakter wnętrza oraz związane z tym ograniczenia, pozostałe piętra nie są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dokonujemy wszelkich starań, aby większość oferowanych przez Centrum Kultury Podgórza zajęć i wydarzeń odbywały się na parterze. Umożliwiamy również zakup biletów na wydarzenia online w serwisie: www.biletyna.pl.

Informacje na temat dostępności pozostałych budynków Centrum Kultury Podgórza mogą Państwo znaleźć na podstronach poszczególnych filii.

Zniżki i programy lojalnościowe

Osoby w każdym wieku mogą skorzystać z dedykowanych programów lojalnościowych w ramach Karty Juniora, Karty Seniora lub Karty Podgórze w Kulturze. Programy obejmują darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza i podległych filiach. Honorujemy Krakowską Kartę Rodziny 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnych Dzieckiem, które uprawniają do zakupu biletów na wybrane zajęcia i wydarzenia z uwzględnieniem 50% zniżki.

Deklaracja dostępności strony

Centrum Kultury Podgórza zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej ckpodgorza.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Na stronach CKP udostępniono mechanizm pozwalający zwiększyć lub zmniejszyć czcionkę w treści artykułów, mechanizm czytający treść artykułów oraz mechanizm umożliwiający zmianę kontrastu. Dodatkowo stronę serwisu z łatwością można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak tablety i telefony komórkowe.

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.