Od września do grudnia w Centrum Kultury Podgórza realizowane będą zajęcia dla rodziców i dzieci do lat 3, którzy w wyniku wojny na Ukrainie przybyły do Polski. Warsztaty realizowane będą w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) oraz filiach: Dwór Czeczów (ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 36), Klub Iskierka (ul. Żywiecka 44), Ośrodek Ruczaj (ul. Stanisława Rostworowskiego 13), Klub Skotniki (ul. Batalionów Chłopskich 6), Klub Swoszowice (ul. Kolejarzy 71) oraz Klub Wróblowice (ul. Niewodniczańskiego 74). W przygotowanej ofercie znalazły się zarówno zajęcia integracyjne, jak i warsztaty umuzykalniające, teatralne, sensoryczne a także tańce w kręgu.

Wrześniowa propozycja zajęć dla najmłodszych i ich rodziców

Na pierwszy miesiąc przygotowana została oferta umożliwiająca wszechstronny rozwój dzieci jak i również pozwalająca rodzicom i opiekunom na wymianę doświadczeń, konsultację i polepszenie umiejętności opieki nad niemowlętami.

Podczas zająć Etno Bobo odbywających się w siedzibie głównej najmłodsi wspólnie z rodzicami będą mogli poznać polski folklor ludowy regionu Podhala oraz wspierać swój rozwój psychomotoryczny dzieci jest wspierany i stymulowany poprzez doświadczanie świata. Na zakończenie miesiąca siedziba główna Centrum Kultury Podgórza zaprosi na zajęcia integracyjne Dziecięce trele opartych na programie logorytmika, dzięki którym dzieci mogą rozwinąć swoją umiejętność reagowania na bodźce słuchowe oraz małą i dużą motorykę.  Zajęcia prowadzone będą przy wsparciu asystentki kulturowej. W Klubach Aleksandry, Wróblowice oraz Skotniki odbędą się warsztaty umuzykalniające prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki wg amerykańskiego profesora E. E. Gorgona. Klub Aleksandry zaprosi również na warsztaty animacyjne, które mają na celu wszechstronny psychofizyczny rozwój małego dziecka. Dwór Czeczów zapewni dzieciom w wieku od 1,5 do 3 lat  odpowiednią dawkę  twórczych zabaw, dzięki którym najmłodsi rozwiną wyobraźnię i nauczą się skupiać uwagę. Warsztaty sensoryczno-rozwojowe wspierające rozwój najmłodszych odbędą się w Ośrodku Ruczaj. Klub Swoszowice zaprosi dzieci na warsztaty teatralne. Ostatnią propozycją realizowaną w ramach wrześniowych warsztatów będą odbywające się w Klubie Iskierka zajęcia arteterapeutyczne, w czasie których mamy z dziećmi w plastyczny sposób przedstawią folklor ukraiński i odbędą rozmowy o tradycjach i kulturze swojego kraju.

Informacje i zapisy

Zapisy na warsztaty realizowane dla rodziców i dla dzieci do 3 lat pochodzących z Ukrainy prowadzone są online przez strony internetowy filii Centrum Kultury Podgórza. Szczegółowe informacje na temat warsztatów w kolejnych miesiącach publikowane będą na stronie internetowej ckpodgorza.pl, w zakładce zajęcia.

Harmonogram

Centrum Kultury Podgórza – siedziba główna

27.10 (czwartek), godz. 11.00-11.45 | Etno Bobo; zajęcia integracyjne dla dzieci do lat 3 wraz z rodzicami 

13.10 (czwartek), godz. 11.00-11.45 | Dziecięce trele; zajęcia integracyjne dla dzieci do lat 3 wraz z rodzicami

Dwór Czeczów
22.10 (sobota), godz. 10.00 | Zajęcia integracyjne dla dzieci z Ukrainy w wieku od 1,5 do 3 lat


Klub Swoszowice

13.10 (czwartek) godz. 11.00 | Plastyczne pożegnanie lata
20.10 (czwartek) godz. 12.00 | Pani Jesień po słowiańsku

Klub Aleksandry

17.10 (poniedziałek) godz. 11.00| Zajęcia animacyjne 
19.10 (środa) godz. 10.30 | Zajęcia umuzykalniające 

Klub Wróblowice

4.10 (wtorek) godz. 12.45 | Gordonki – zajęcia umuzykalniające metodą prof. E.E. Gordona 
11.10 (wtorek) godz. 10.00 | Rodzinne warsztaty szycia


Klub Iskierka

11 i 25.10 (piątki) godz. 10.00 | Konsultacje z zakresu profilaktyki logopedycznej w sytuacji dwu- i wielojęzyczności

Ośrodek Ruczaj

15.10 (sobota) godz. 12.15-13.15 i 16.10 (poniedziałek) godz. 11.00 -12.00 | Warsztaty sensoryczno-rozwojowe

Partnerzy

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.